CENÍKY                                                           Kropička MK9

Domů
Nahoru
 

 

 


 

 

 

Mycí středotlaká nástavba MK - model 9
 

Mycí cisternová nástavba MK – 9  o objemu 9 m3  je řešena jako technologický celek, který se montuje přímo na výměnný rám podvozku Mercedes-Benz Atego 1828. Je určena ke kropení a splachování pozemních komunikací a pěších zón, omývání ploch a zařízení pomocí hadice s proudnicí, pro přepravu užitkové vody s následnou možností zavlažování trávníků a okrasné zeleně a k ochlazování ovzduší pomocí speciální ozónové trysky v zadní části nástavby.

 Výbavu tvoří všestranně nastavitelná čelní mycí lišta, dvě samostatně stavitelné velkoobjemové trysky a ozonová tryska.
Nádrž z nerezové oceli je vybavena optickým a digitálním ukazatelem stavu hladiny vyvedeným do přední části nástavby a do integrovaného panelu řidiče s digitálním měřením tlaku za čerpadlem a elektronickým snímáním úrovní hladiny.
Vestavěné, mechanicky poháněné, vícestupňové čerpadlo Multitec s elektromagnetickou spojkou a proporcionální regulací výkonu dodává tlak vodního paprsku až 30 bar. (V praxi je při současném použití čelní lišty a velkoobjemové trysky dosahováno tlaku 20 Bar při průtoku 300 l/min a otáčkách motoru 1300 ot/min!!! )

Obsluha zařízení, nastavení polohy mycí lišty a výkonu čerpadla se provádí za provozu z místa řidiče. Tím je umožněno plynule, během kropení, měnit výkon i vektor dopadu vodního proudu a dosáhnout tak vyšších výkonů v kratším čase. V praxi to znamená, že řidič může při kropení prudce  snížit tlak (např.v případě míjení zaparkovaných vozidel), následně jej opět zvýšit. Současně může ještě změnit směr vodního proudu a to vše beze změny rychlosti vozidla či otáček motoru, takže nedojde k naplavení nečistot zpět, na již ošetřenou plochu.

Použitím vysokého tlaku a zároveň nízkého průtoku vody je dosaženo vynikajícího mycího efektu a zároveň značné úspory vody (jde o rozdíl jako při mytí zahradní hadicí a vysokotlakým strojem).
V porovnání s doposud nejčastěji používanou cisternou Karosa SA-8, je možné s cisternou  MK-9, za stejnou dobu, ošetřit dvojnásobnou plochu s podstatně lepším výsledkem.

Cisterna MK-9 při kropení Snížení tlaku při míjení vozidla

Plnění cisterny z hydrantu

Pracoviště obsluhy cisterny Detail kropicí lišty

Plnící / výdejní koncovky a čerpadlo

Základní technické parametry cisterny Atego 1828 / MK-9

Objem nádrže - geometrický 8 700  l
Šířka ( vč. podvozku )

3 300 mm

Délka ( vč. podvozku )

7 500 mm

Výška ( vč. podvozku ) 2 500 mm
Hmotnost ( max. vč. podvozku ) 18 000kg
Šířka mycí lišty 2 460 mm
Jmenovitý  průtok čerpadla max 420 l/min
Max. tlak max 30 bar
Pracovní rychlost 3-30 km/hod

 

 Copyright © 2005 Martin Javůrek - EKO - PATROL
Papírenská 12, Praha 6, 160 00. Tel: 233 320 311, E-mail: