CENÍKY                                                                    Komunikační zeleň

Domů
Nahoru
 

 

 


 


 

ÚDRŽBA KOMUNIKAČNÍ ZELENĚ
 

 

 

   

Údržba komunikační zeleně, si vzhledem
k rozsahu  a četnosti prací, žádá nasazení výkonné techniky.
Používáme víceúčelový pracovní stroje UNIMOG U 130 a UNIMOG U500 vybavené otočnými rameny  MULAG  s celou řadou výměnných pracovních nástrojů....
 
T
oto jsou typické strojně prováděné práce:

  • Sekání příkopů a svahů podél komunikací a cest

  • Seřezávání jízdních profilů vozovek (strojní seřezávání větví stromů a křovin, které zasahují do vozovky a tím zmenšují jízdní profil)

  • Seřezávání krajnic vozovek (odstranění nánosů zeminy a plevelů z krajnic, a to i pod svodidly - (voda začne odtékat do příkopů a netvoří kaluže)

  • Štěpkování větví (rozdrcení větví na štěpky, které je možno rozptýlit na místě, nebo je odvézt do kompostárny - menší objem rostlinných odpadů = levnější likvidace)

  • Odstraňování plevelů a nánosů nečistot na komunikacích agresivním kartáčem

    Ačkoli je strojní údržba komunikační zeleně nanejvýš efektivní, jsou případy kdy je použití velkých strojů nevhodné, nebo zcela nemožné (omezený prostor, frekventovaný provoz, členitý terén a pod.) V tomto případě se možné použít  ručně vedenou techniku, případně strunové vyžínače a křovinořezy.

 

Nářadí a nástroje nosiče UNIMOG U130 a U500 určené pro údržbu komunikační zeleně 

Otočná ramenová nástavba MULAG MHU 800 je víceučelové hydraulicky ovládané teleskopické rameno o dosahu 8 metrů. Stroj je určen pro nosič Unimog U 500 v provedení Pilot, který umožňuje rychle změnit umístění volantu z levé na pravou stranu kabiny. Rameno ovládá pracovník z místa řidiče prostřednictvím jednoho jojstiku, což umožňuje jízdu i práci při obsluze jednoho pracovníka.
Ramenová svahová sekačka  MULAG ME 700, rameno s dosahem 7 metrů určené pro agregaci s různými pracovními nástroji. Elektronické proporcionální ovládání a dvoučlenná posádka zaručují velice rychlou a precizní práci. 
Mulčovací cepová sekací hlava MULAG UMK 1200,  na zvláště těžké terény,  průměr porostu 6 cm, záběr 1200 mm, pro příkopy a svahy;
Agresivní ocelový kartáč MULAG na čištění chodníků, vozovek  a příkopů od plevelů a nánosů zeminy;
Seřezáváč jízdních profilů MULAG FSG 2000, prořezávací hlava s pilovými kotouči, záběr 2000 mm, řeže do průměru větví 150 mm, 4 pilové kotouče, každý se samostatným hydromotorem, nejvýkonnější stroj ve své kategorii - čisté řezy;
Štěpkovač větví DÜCKER HF 560: štěpkuje do průměru větví 150 mm, výkon až 8 m3/hod., směrovatelný výlet štěpků
Podsvodidlová  radlice SÖDER EU 1002-1: na seřezávání  zeminy z krajnic i pod svodidly, vysunovatelná, naklápěcí

 

 Copyright © 2005 Martin Javůrek - EKO - PATROL
Papírenská 12, Praha 6, 160 00. Tel: 233 320 311, E-mail: