CENÍKY                                                         

Domů
Nahoru
 

 

Pneuservis Javůrek 


 


Historie podniku 
Martin Javůrek - EKO - PATROL

Podnik byl založen v únoru 1991 jako podnik jediného majitele. V srpnu téhož roku začal podnik na základě půjčky 20 tisíc korun svoji činnost s osmi pracovníky v oblasti kontejnerových vozů a čištění chodníků s najatými mechanizmy,  které postupem let odkupoval do vlastnictví.

 V roce 1993 podnik začal pracovat také v oblasti údržby motoristických i nemotoristických komunikací pro Technickou správu komunikací hl.m. Prahy i pro jednotlivé úřady v městských částech Praha 6, Praha 1, Praha 2 a Praha 5 -Radotín.

 V roce 1993 byl zakoupen první sypač v Praze na vlhčenou sůl (značky PIETSCH) a podnik zároveň začal provádět údržbu veřejné a komunikační zeleně, jako první soukromý subjekt v bývalých zemích východního bloku zakoupil v roce 1995 stroj UNIMOG v kompletní výbavě pro údržbu zeleně, seřezávání krajnic i zimní službu.

 Od roku 1997 do roku 2010 podnik prováděl letní a zimní údržbu komunikací v městských částech Praha 5, Praha 13, Praha 16 a Praha 17, do současné doby provádí podnik běžnou údržbu komunikační zeleně v městské části Praha 6 a Praha 7 hlavního města Prahy. 

 Tímto vývojem  došlo ke specializaci podniku na poskytování komplexních komunálních služeb pro městské části, obce, ale i podniky a občany. Podnik každoročně nahrazoval novou špičkovou technikou starší stroje, byly zrekonstruovány budovy a zlepšeny pracovní podmínky  zaměstnanců, zaveden systém jakosti řízení ISO 9001. Zdálo se, že dalšímu rozvoji nestojí nic v cestě.  

V srpnu roku 2002 však zničila podnik i najaté budovy povodeň. Škody na nepojištěném majetku a strojích 3,5 milionu Kč v zůstatkových hodnotách, vnitřní zařízení budov zcela zničeno, zároveň zmizel archív, plány, smlouvy, kontakty, schémata i návody  – prostě vše. Některé zatopené speciální stroje byly neopravitelné. 

 Pohled na zatopené sypače plné elektroniky, samosběry a další stroje a zařízení ve smradlavých a vlhkých prostorách plných bahna byl natolik zničující, že nikdo již nepředpokládal, že se podaří podnik znovu obnovit. Úsilí zaměstnanců však bylo nadlidské a i když těsně před zimou většina mechanizmů na zimní údržbu nefungovala, 1.11.2002 nastoupil podnik jako každý rok na zimní službu – sice v nouzových místnostech za zvuku agregátů a čerpadel, ale se zcela funkčními stroji. K tomuto úspěchu pomohla kromě schopností zaměstnanců také ochota a pochopení dodavatelů techniky i pomoc obchodních partnerů, kteří počkali se splatností faktur za opravy a dodávky, darovali starší nábytek nebo poskytli jinou pomoc. A tak do druhé poloviny roku 2003 vstoupil podnik nejen s generálkovanými, ale i se zcela novými stroji a dokončenou rekonstrukcí prostor provozovny Papírenská.

 V zimním období 2004 - 2005 byly již kompletně nahrazeny všechny sypače na podvozcích LIAZ novými stroji Mercedes Benz ATEGO 1828 se sypači SCHMIDT Stratos a pluhy BEILHACK.  

 V roce 2005 byly zakoupeny nové kontejnerové vozy MB ATEGOkontejnery typu ABROLL a splachovací vozy MB ATEGO s mycími tlakovými nástavbami MK 9 s vyšším tlakem proporcionálně řízeným a větším objemem 9 m3.

V průběhu dalších let byly zakoupeny vozy M26 s kompletní letní i zimní výbavou, kontejnerové vozy MItsubishi Canter o hmotnosti do 6 tun, kontejnerové třínápravové vozy MB ACTROS 2636 se sypači a pluhy pro zimní období, UNIMOG 500 se zimní i letní výbavou (ramenová otočná nástavba MULAG ME 800 s pracovními adaptéry), 3 vozy s lisovací nástavbou pro obsluhu odpadkových košů), obslužné dodávky RENAULT TRAFFIC a FIAT DUCATO  a byla zakoupena řada strojů pro údržbu zeleně (např. sekačky SHIBAURA CM 214, JOHN DEERE  a další).

I když podnik musel, počínaje rokem 2011, snížit stav zaměstnanců o cca 50 osob pro nedostatek zakázek, podařilo se podnik udržet v chodu. Tradiční služby podniku byly od roku 2011 doplněny o "Pneuservis Javůrek" pro osobní a dodávkové vozy (viz www.pneujavurek.cz) a v současnosti je připravováno prodejní a servisní centrum pro motocykly.

Původní zaměření podniku však zůstává stejné a pro poskytování služeb je i nadále připraveno více než 35 strojů v oblasti kontejnerů, zimní služby, čištění komunikací a údržby zeleně.

 


   Copyright © 2005 Martin Javůrek - EKO - PATROL
Papírenská 12, Praha 6, 160 00. Tel: 233 320 311, E-mail: