CENÍKY                                                                 FAUN ViaJet

Domů
Nahoru
 

 

 


 


Samosběrná nástavba FAUN ViaJet AK 461 RW je určena pro montáž na podvozky Mercedes-Benz Atego 1828. Ve většině parametrů je shodná s typem FAUN Vega AK 460 II, od něhož se liší hlavně výkonnější pohonnou jednotkou a pravostranným  provedením sacího vozíku.

Stejně jako u typu Vega, je i zde  použita technologie oběhového systému vzduchu, samočinné regulace přítlaku kartáčů a automatické koordinace činnosti a polohy krajního kartáče.

Stroj je v pravostranném provedení
, tzn. s kartáčem a sacím vozíkem na pravé straně.
Pracovní záběr stroje je 2300 mm, objem zásobníku na smetky 6m3 s možností odpouštění přebytkové vody.
Zametací jednotku tvoří jeden kruhové kartáč 750 mm, jeden  válcový kartáč o délce 1500 mm a jeden sací vozík s klapkou na kusový odpad.
Pohon kartáčů je hydraulický, zdvihání, vysouvání a naklápění je pneumatické. Pohonnou jednotku tvoří motor Mercedes-Benz OM 906 LA.III/4 o výkonu 205 kW.
Pro skrápění je stroj vybaven soustavou trysek v přední části podvozku, nad kartáči a v sacích šachtách. Tlakovou vodu dodává vícestupňové čerpadlo. Zásoba vody činí 1200 l.
Ovládání funkcí stroje je zcela elektronické prostřednictvím kontrolního pultu v kabině řidiče, doplněné kamerovým systémem pro dokonalou kontrolu činnosti. Veškerá nastavení včetně změny přítlaku, náklonu, nebo otáček kartáčů, je možné provádět za provozu z místa řidiče.
   

Princip oběhového systému vzduchu je založen na přivedení asi 70 % množství vzduchu za ventilátorem pomocí zvláštního zpětného vedení, zpět zezadu k sací šachtě. Pouze zbývajících 30 % vzduchu je odváděno mimo oběh. Významným přínosem tohoto řešení je značné zvýšení sacího výkonu a současně snížení prašnosti a hlučnosti stroje.

 

Automatická koordinace činnosti a polohy krajního talířového kartáče a vozíku se sací hubicí je prováděna elektronicky, pomocí čidla polohy zametacího vozíku. V příčné rovině je samočinně nastavováno vysunutí a sklon zametacího agregátu podle toho, zda stroj pracuje v levé, nebo pravé zatáčce. Tento systém zajišťuje vymetání ploch mezi parkujícími vozidly a jinými překážkami, jakož i v zatáčkách s malými poloměry.

 

Rozměry: d/v/š 6020 / 2900 / 2520 mm
Minimální průjezdný profil v/š 3200 / 3000 mm
Pohotovostní hmotnost /celková hmotnost 9240 / 14000 Kg
 
 

Oběhový systém vzduchu

Vlečné uspořádání sacího vozíku

 

Teleskopické uložení kartáče umožňuje čištění ve 2 rovinách Hrdlo sacího a zpětného vedení. Ovládací panel samosběru a monitor kamerového systému
 Copyright © 2005 Martin Javůrek - EKO - PATROL
Papírenská 12, Praha 6, 160 00. Tel: 233 320 311, E-mail: